Post by freebox » Tue Aug 27, 2013 11:09 pm

Witam,
mam pytanie, czy instalował już ktoś sklep dla osoby będącej nievatowcem tak, aby potem nie było problemu w momencie wejścia sklepu w vat? Okazało się, że gość któremu stawiam sklep zapomniał powiedzieć, że nie jest na VAT, ale pewnie będzie za jakiś czas. Zaskoczył mnie, bo jeszcze nie miałem do czynienia ze sklepem bez VAT.
A więc:
- po pierwsze nie może być w pierwszym etapie 3 pozycji netto + vat = brutto, tylko jedna kwota
- po drugie po wejściu w vat dodanie stawek nie powinno wpłynąć na historię kwot sprzedaży sprzed vat dla tych samych towarów.
W tym kontekście w pierwszym okresie lepiej nie dodawać stref i stawek vat (tak się da?), czy lepiej dać jedną stawkę 0% i ukrywać zbędne pozycje dalej stylami? Po wejściu w vat wszystko - istniejące towary - będą na 23%. A może będą musiały być utworzone nowe towary, aby zachować dobre rozliczenia w historii?

--------------------------------------------
Zastosowane rozwiązanie: dodana strefa "zwolnione z VAT", stawka VAT 0zł + ukrycie w CSS znacznika span pokazującego kwotę bez podatku, zmieniona "Faktura" na "Rachunek". Po wejściu w VAT wystarczy zmienić strefy i stawkę podatku dla towarów i dostaw. Historia będzie zachowana w kwotach dla danej sprzedaży.

Newbie

Posts

Joined
Tue Aug 27, 2013 10:47 pm

Post by eline » Thu Sep 19, 2013 5:09 pm

Dokladnie. Nie musisz tez ukrywac w css kwoty bez podatku, masz narzedzia w podsumowaniu ktore maja byc wyswietlane.

Polskie forum OpenCart: http://forum.opencart.com/viewforum.php?f=164


New member

Posts

Joined
Tue Oct 06, 2009 10:52 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests