Post by nalturk565 » Wed Jun 27, 2012 11:33 pm

Herkese merhaba

Opencart ürünler ve kategoriler için seo- friendly link sağlıyor bunda sorun yok.
Fakat account,checkout,cart gibi sayfa linklerini kolay bir şekilde değiştirme imkanı yok gördüğüm kadarıyla.
Türkçe ve ingilizce forumlarda araştırdım. Bir çok öneri var oralarda. Hemen hepsini denedim ancak malesef henüz başaramadım. Bu işi sadece .htaccess dosyasından halletme şansıda yok sanırım. Biraz kodu modifiye etmek lazım.
Bu konuda yardımcı olabilirnisiniz? Yada başka bir yerde bu sorunun çözümü varsa beni yönlendirebilirmisiniz?

Teşekkürler

Newbie

Post by tukrok » Thu Jun 28, 2012 6:09 am

http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=6112

Eklenti bu, ancak Türkçe değil, isterseniz MYSQL'e girilecek kodları aşağıdakiyle değiştirebilirsiniz. Ben Türkçeleştirmiştim.

Code: Select all

INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('common/home', '');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/wishlist', 'istek');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/account', 'hesabim');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('checkout/cart', 'sepetim');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('checkout/checkout', 'odeme');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/login', 'giris');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/logout', 'cikis');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/order', 'siparis-gecmisi');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/newsletter', 'haber');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('product/special', 'kampanyalar');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/account', 'affiliates');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('checkout/voucher', 'hediye-kuponu');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('product/manufacturer', 'markalar');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('information/contact', 'iletisim');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/return/insert', 'geri-donus');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('information/sitemap', 'site-haritasi');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/forgotten', 'sifremi-unuttum');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/download', 'indir');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/return', 'iade');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/transaction', 'islemler');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/register', 'hesap-olustur');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('product/compare', 'karsilastirmali-urunler');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('product/search', 'arama');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/edit', 'hesap-duzenle');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/password', 'sifre-degistir');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/address', 'adres');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('account/reward', 'hediye-puani');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/edit', 'ortaklik-hesabi-duzenleme');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/password', 'ortaklik-hesabi-sifre');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/payment', 'ortaklik-hesabi-odeme');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/tracking', 'ortaklik-hesabi-takip');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/transaction', 'ortaklik-hesabi-islemler');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/logout', 'ortaklik-hesabi-cikis');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/forgotten', 'ortaklik-hesabi-sifremi-unuttum');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/register', 'ortaklik-hesabi-kayit');
INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES ('affiliate/login', 'ortaklik-hesabi-giris');

Newbie

Post by nalturk565 » Thu Jun 28, 2012 1:11 pm

Demek nasip burayaymış:)
Bu modülü 3-4 kez denedim olmadı. En son 1.5.3.1 uyumsuzluğu var heralde deyip bırakmıştım.
Meğer tüm sorun aslında başka bir vqmod eklentisi ile çakışmasıymış. Onu kaldırınca çok güzel çalıştı.
Çeviriler içinde çok teşekkürler.

Newbie

Post by tukrok » Sat Jun 30, 2012 7:47 am

nalturk565 wrote:Demek nasip burayaymış:)
Bu modülü 3-4 kez denedim olmadı. En son 1.5.3.1 uyumsuzluğu var heralde deyip bırakmıştım.
Meğer tüm sorun aslında başka bir vqmod eklentisi ile çakışmasıymış. Onu kaldırınca çok güzel çalıştı.
Rica ederim
Gerçekten güzel bir eklenti. Belki ilerleyen sürümlerde buna da yer verir geliştiriciler.
Kolay gelsin.

Newbie

Post by Baylas » Fri Jul 20, 2012 8:01 pm

Bu modülün vqmod halinde olanı olsa harika olurdu :)

Image
Web Tasarım ve Programlama
http://www.baylas.com

New member

Location - Turkey

Post by KaanF » Fri Sep 13, 2013 3:09 pm

Merhaba, farklı bir başlık açmayıp buradan devam etmek istedim. Verdiğiniz eklentiyi kurum, veritabanında gerekli değişiklikleri yaptım. Çok güzel oldu. Ancak ufak bir problemim var ki problem bu eklentiyi kurmadan evvel de vardı.

Kategoriyi eklediğim zaman üst menüdeki linklerde url şöyle oluyor:

siteadi.com/kategoriurl

Ancak alt kategori eklediğim zaman da şöyle oluyor:

siteadi.com/kategoriurl/altkategoriurl

Ben elle adres satırına şunu yaptığım zaman sayfa görüntüleniyor:

siteadi.com/altkategoriurl

Demem o ki, bu alt kategorinin seo adresinde kategoriurl 'yi nasıl kaldırabilirim?

Newbie

Post by mRGogo » Mon Oct 21, 2013 3:10 am

Sitenizde com/index.php?route=account/account olarak gozuken linkleri seo uyumlu SEF linkler haline getirmek için .htaccess duzenlemeden, sql ayarı yapmadan, vqmod gerekmeyen veya ekstra bir ayar olmadan sitenizdeki tüm linkleri hesabim, sepetim, odeme, siparis haline getiren bir eklenti yazdım isteyen arkadaşlar özel mesaj atarsa verebilirim yada daha fazla eklenti geliştirmemde yardımcı olmak için eklentimi aşağıdaki adresten satın alabilirsiniz.
Örnek Sayfa:
http://www.buybybst.com

Eklenti Adresi:
http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=14260

Newbie

Post by Chubby Baby » Wed Oct 20, 2021 11:47 pm

nalturk565 wrote:
Thu Jun 28, 2012 1:11 pm
Demek nasip burayaymış:)
Merhaba engel olan vqmod eklentisi hakkında bilgi verebilirmisin acaba bende 6-7 kez denedim bir türlü sorun gitmiyor hesap,sepet vs sayfa uzantılarını düzeltemedim opencart Sürüm 3.0.3.6 kullanıyorum

Newbie